Farben Lehre
Co daje wykorzystywanie kalendarzy pylenia traw? - Wersja do druku

+- Farben Lehre (http://www.farben-lehre.pl)
+-- Dział: Inne (/forum-5.html)
+--- Dział: Hyde Park (/forum-7.html)
+--- Wątek: Co daje wykorzystywanie kalendarzy pylenia traw? (/thread-78.html)Co daje wykorzystywanie kalendarzy pylenia traw? - Surprigh - 07-18-2018 03:30 PM

Dużo osób ma uczulenie na pyłki roślin, dlatego też wszelkie objawy uczulenia nasilają się w momencie, kiedy rośliny kwitną i zaczynają pylić. Oczywiście są specjalne leki, które można przyjmować by zminimalizować objawy,jednakże sporo z nich powinno być przyjmowanych tylko w momencie, gdy dochodzi do pylenia. Korzystnym rozwiązaniem, z którego powinni korzystać alergicy jest między innymi kalendarz pylenia (np. http://zyrtec.pl/kalendarz-pylenia/ ). Dobry kalendarz obrazuje, w którym momencie pylą konkretne byliny i trawy jak również które z nich mogą być najbardziej niebezpieczne dla uczulonych. Najlepiej, jeśli kalendarz pokazuje okresy pylenia konkretnych gatunków roślin, dzięki temu bowiem można monitorować znacznie lepiej alergeny, na które ma się uczulenie.

Dzięki kalendarzom pyleń można o wiele korzystniej zabezpieczać się przed wpływem pyłków na stan zdrowia. W okresie największego pylenia powinno się zamykać okna w domu, tak samo powinno się unikać jazdy z otwartymi oknami w samochodzie. Po spacerach oraz pobycie na świeżym powietrzu, przede wszystkim w rejonie większych skupisk roślinności powinno się zmienić ubranie, najlepiej także od razu wziąć prysznic. Mając wiadomości obrazujące pylenia poszczególnych roślin można unikać kontaktu z nimi w czasie, kiedy jest ono najbardziej intensywne. Dzisiaj bez problemu można także pobrać specjalne aplikacje, które pozwalają na monitorowanie na bieżąco sytuacji, jeśli chodzi o pylenie poszczególnych roślin. Osoby cierpiące na uczulenie na pyłki roślin potwierdzają, iż stosowanie tego typu kalendarzy jest bardzo korzystne oraz pozwala im bez kłopotów przetrwać stosunkowo trudny dla nich czas największego pylenia.